Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: Business Owner

Munkakör megnevezése
Business Owner1 értékelés
Munkavégzés helye
Összes
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 243 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
A typical day in the JCPenney Salon was very team oriented and fast paced. The guests were very important to each member so they were given the utmost respect.

I was able to manage my own work schedule which differed daily. I mostly worked the weekends for the most foot traffic. I became a master stylist (highest ranking) quicker than anyone else within the Topeka organization (less than 3 years).

The job entailed producing thorough consultations, a variety of guest services, data management, formulating, inventory, scheduling, problem solving, and retail.
Pro érvek
Working less hours I could make full-time pay
Kontra érvek
Working weekends
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
További JCPenney-értékelések megtekintése