Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney cég munkavállalói értékelései a Audio Visual Technician állásra itt: Wichita Falls, TX

Munkakör megnevezése
Audio Visual Technician1 értékelés
Munkavégzés helye
Wichita Falls, TX1 értékelés
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 155 értékelés megtekintése
2,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
This company is going down fast and hard. They waste money on stupid projects that don't yield results. For example Sears has gone out and shut down several stores so what does JCP do to get out of debt, spend the money to remodel and put major appliances into 500 stores to pick up that business. If Sears had the business they wouldn't have shut down stores. The company is pushing stores to save money by not wasting water, turning off lights, and not ordering supplies, employees are paid bare minimum, no chance for advancement unless you are buddies with the manager, and no benefits for anyone who isn't a manager. There may be large volume stores in major metro areas that aren't so bad, but the corporate leadership is just running out the clock until they can collect a golden parachute. Just look at the JCP stock price of $8 compared to every competitor with a price of $60 to $100.
Pro érvek
I have made a handful of friends on my team that make work bearable.
Kontra érvek
Poor pay, pushy about credit card, no benefits, no chance for advancement
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése