Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney-alkalmazotti értékelés itt: O'Fallon, MO

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
O'Fallon, MO3 értékelés
3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 798 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Productive but not ran good
My first year and a half was good there but i kept getting bullied and harrassed and they wouldnt do anything about it. I learned how to do enterprise, fitting rooms and the truck team. Management was very difficult at some points. Hardest part of the job for me was cashier.
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Productive work place I love it.
The people are great, I love all the managers. It's retail so yes there will be some obnoxious customers that throw things anywhere and give you a hard time about...well everything, but overall it's a great place to work. In fact, I'm thinking about going back.
5,0
Vezetőség
I loved my experience because the management saw to it that I learned a lot.
I had to work from dawn till midday because I did the price change with a very great team. They taught me signing and how to check computer generated reports for instructions on which merchandise need price adjustments and print all the new ones. The hard part is standing long hours to finish everything and waking up very early on winter days.
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: JCPenney? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,7
22 798 értékelés alapján
5
7 114
4
6 547
3
5 578
2
1 901
1
1 658
Értékelések kategória szerint
3,6
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,1
3,3
Vezetőség
3,5
Céges kultúra