Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney-alkalmazotti értékelés itt: North Charleston, SC

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
22 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 23 341 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
It's a nice side job to have but it's not something you should rely on to pay your bills. Because of not knowing when you'll be on the schedule or not is irritating. Being off for two weeks the most after the holidays. Just little pocket money on the side in case for need.This job is more for highschool students just starting out and retired folk who just got of the work field but want something to do on the side as a little day job to keep you from getting bored in the house all day after you retire. I don't mind a $10 an hour pay but hours could be better.
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
Enjoyable working team to provide visual, customer purchasing, uniquely customers own style. Understanding customer needs. Smile to greet grumpy customer usually can change their grump attitude.Most enjoyable is making new friends and people happy.
Pro érvek
friends
Kontra érvek
short breaks
Korábbi munkáltató értékelése