Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney-alkalmazotti értékelés itt: Kingsford, MI

3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 597 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Okay
Managers were not organized. Store was always a mess. Costumers became angry at some points due to clothing being scattered around and not organized
Pro érvek
Paid lunch
Kontra érvek
Unorganized
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Customer service
I loved working a JCP. Our manager at the time was outstanding, many store perks and they worked around my full time job schedule. Hard to get into full time
3,0
Vezetőség
Fast pacing work environment
Typical day at JC Penny would include going around the store making sure everything was neatly set. Organizing the store until everything from size to color was in place. Stocking the store if they were out of the jeans in women's see if there were more in back to restock them. Pricing items in the back of the store when new shipments came in. Cashiering when you saw a costumer by the cash register. I learned how to multitask and how important it is for a store to be stocked and organized. The management needs to work on how to listen to employees that have an issue with something instead of ignoring it. Co-workers were upbeat and positive, There were no hard parts about this job. Moat enjoyable was you got to do you own thing and at your own pace,.
Pro érvek
Paid lunches
No one knows whats going on
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: JCPenney? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,7
22 597 értékelés alapján
5
7 046
4
6 489
3
5 546
2
1 879
1
1 637
Értékelések kategória szerint
3,6
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,1
3,3
Vezetőség
3,5
Céges kultúra