Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney-alkalmazotti értékelés itt: Attleboro, MA

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Attleboro, MA3 értékelés
3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 805 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Too stressful for the money
It was a good place to work when I started 8 years ago but now they’re very understaffed and the workload is too much to handle for the small crew we have now
The new manager is very dirogitory with his comments he never has a good word to say always rushing us to get done

It has been a very horrible place to work these past few months
Pro érvek
My immediate supervisor was very good to me
Kontra érvek
Too stressful
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Director of Security
Performed internal security for material and internal audits for a 28 Million dollar annual sales facility. Prepared reports and conducted annual inventory of store assets.
5,0
Vezetőség
I loved my job at JCPenney
I loved my job at JC Penney. Unloading and prepping the truck was one of my favorite jobs I have ever done in my retail experience but there was no advancement opportunity in that department because they only had one direct supervisor and there were no open positions in any other stores. I was offered the job as the merchandise execution lead and I took it as it was a great opportunity for growth. I loved the people I worked with. Being able to come up with a plan and meet sales goals and make the customers happy as well as my team of associates kept me going from day to day. Work was always a pleasurable experience
Pro érvek
full time, management experience, friendly associates, got to perform my passions daily
i thought my job was safe. i thought wrong.
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: JCPenney? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,7
22 805 értékelés alapján
5
7 117
4
6 549
3
5 579
2
1 902
1
1 658
Értékelések kategória szerint
3,6
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,1
3,3
Vezetőség
3,5
Céges kultúra