Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

JCPenney-alkalmazotti értékelés itt: Arden-Arcade, CA

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Arden-Arcade, CA3 értékelés
3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 794 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Decent for part time.
The work place can be nice. Your coworkers can easily become friends, and are people you can relate to. Managment can also be nice, but will sometimes take you for granted.
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Fun, and demanding!!
I looooved working here! The people I worked with was very fun to be around hard-working a lot of teamwork. There was a lot of employee /supervisor meetings , and training every morning ; which I thought was really cool ! I didn't really have that at any other position. They had a lot of potlucks ,giveaways , and ways to get bonuses on your check! I really loved working there if I had any other position to go back to that will be the position I would go back to , and then work my way up to management or supervisor position. They have a lot of room to grow you just have to work hard be on time and you have nothing to worry about!
Pro érvek
Compensation was well, you also get$2.00 bonus on your check for everyJC Penney credit card you sale!
Kontra érvek
Oncertain holidays have to park way over at cal- expo and then take a shuttle to work and from !
3,0
Vezetőség
Productive
I learned how to work under tons of pressure and keep a smile on my face
Pro érvek
Benifits
Grumpy people/ pay checks
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: JCPenney? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,7
22 794 értékelés alapján
5
7 113
4
6 545
3
5 578
2
1 901
1
1 657
Értékelések kategória szerint
3,6
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,1
3,3
Vezetőség
3,5
Céges kultúra