Jabil Inc-alkalmazotti értékelés itt: Tiszaújváros

Mind a(z) 3 079 értékelés megtekintése
Laza munka, nem fárasztó, könnyen kezelhető munkák
Pro érvek
eszt nemtudom
Kontra érvek
nem értem
Szakmailag segített fejlődnöm, bár foylamatosan akadályozva voltam a szakmaiatlan vezetők által. Az emberi , kollegális, vezető beosztott kapcsolatok pocsékak a cégnél. A vezetőség soha semmilyen negatív döntésének a következményéért nem vállatas felelősséget, inkább mondvacsinált bűnbakokat keresve súlyos retórziót gyakoroltak rajtuk.
Pro érvek
Meleg étkezés nagyon jóóó, sportolási lehetőségek melyeketa cég támogat.
Kontra érvek
Stressz, Rosszindulat, Szakmaiatlanság
2020.09.28.-a kőrül jelentkeztem a Jabilba az Adecco nevű fejvadász cégen keresztül 8 órás munka időbe. Elmentem a teszt írásra ezen megfelelve a gyakorlati teszt szintén sikerült. Megtörtént a szerződés megkötése ,majd elmentem a kijelölt napon a munkavédelmi oktatásra és a nap végén lett volna egy vizsga a tanult anyagból A vizsga előtt egy órával bejelentik, hogy nem tudnak minket foglalkoztatni 8 órában csak 12-ben ,persze sokan nem vállaltuk, mert nem így egyeztünk meg nem erről szól a szerződés. Majd másnap szóltak hogy tudom e vállalni a 12 órás műszakot, mondom igen mivel nincs más lehetőség .Erre pihenőnapot írnak következő napra is!!!!!!!Na ekkor lett elegem és du. rá telefonáltam az illető hölgyre, mert nem voltak egész nap képesek tájékoztatni, hogy hogyan tovább. Erre jött a válasz ,hogy 12 órában se tudnak foglalkoztatni, de miiiiiééééérrtt???????????????????Nem értem és nem tudom mire megy ki a játék. Itt élek Tiszaújvárosban 23 éve és nem tudok elhelyezkedni az életem nagy részét Miskolcra járva be dolgozni éltem le......Senkinek nem ajánlom a Jabil, naponta vesznek fel több tucat embert évente több százat és küldik el őket a francba és senki nem tesz semmit se a kormány se a munkaügyi hivatal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pro érvek
talán tiszta munkahely
Kontra érvek
emberek kihasználása
Lélekölő, monoton munka. Nincs betanulási idő, azonnal tudnod kell mindent elsőre, különben leordibálnak ha lassú vagy. A főnökök egymással is minősíthetetlenül viselkednek. 20 másodpercre sem ülhetsz le, mert egyből beszólnak érte. Beszélgetni kiváltságos dolog. Telefon nézegetést felejtsd el. A főnöknek nincs semmi tekintélye,mert nem tudott venni a piacon a 8 osztálya mellé. Elvárás hogyha 8 órában dolgozol akkor is maradj 12-őt. Ha szóvá teszed repülsz! Nincs időd semmire mindig futnod kell a buszhoz, hogy elérd. Az öltöző rohadt messze van a gyártó helytől. A régi dolgozók 80% kiváltságos helyzetben van és ezt éreztetik is veled. Tartom magam a 3 évvel ezelőtti álláspontomhoz : ezt a munkát egy majom is eltudná végezni, mert az is letud nyomni egyszerre két gombot. Gyümölcs nap volt. Banánt adtak. Zöldet. Mert a sárgát a fejeseknek tartogatták. Ha kötélből vannak az idegeid és képes vagy robotként dolgozni akkor ott a helyed. Ha nem akkor felejtsd el!
Pro érvek
ha nincs más
Kontra érvek
rövid szünetek, bunkó, arrogáns főnökök
Hét évet dolgoztam ott, eleinte szerettem. Aztán beraktak a lehajtósabb helyre. Túlórát elvárták, ha akartad, ha nem. Mellékesen 3 túlóránál kezdődött az, hogy nem csak kajára meg számlára tudtam a fizetésem elkölteni. A közvetlen főnökséggel nem volt gond. Előre lépési lehetőség, ha bírod a hajtást, egyszerűen nincs, ha alkalmas vagy a kiszemelt pozícióra akkor se. Szinte folyamatosan vizsgáztatnak, általában 2 havonta valamiből. A fővezetőség a vírus beköszöntével sokat sumákolt, az emberekkel már csak levélben kommunikált. Mikor közöltem, hogy leszámolok, bunkók voltak velem. Az utolsó másfél évben, már csak a közvetlen vezetők embersége, és a megismert barátok miatt maradtam. A kaja pénz nuku, a éttermes árakhoz képest, és ráadásnak sokszor ehetetlen. Aki nem akar rövid távon fizikálisan tönkre tenni, annak nem ajánlom.Öt éven belül, a sori mezei dolgozók egészsége már megsínyli, tapasztalatból mondom.
Pro érvek
Emberséges közvetlen vezető, ha szerencséd van.
Kontra érvek
Fölösleges inkorrekt vezetőségi kommunikáció, folyamatos kötelező túlórák, ehhez képest kevés bér.
Sokszor magas darabszám elvárások, de jó teljesítmény mellett bónusz szünetek, felsőbb vezetésről nincs véleményem, de műszakvezetés segítőkész
3 star / Produktív és kellemes / innovatív / folyamatosan fejlődő
Az állás kiközvetítős hölgy felhívott hogy megkell jelenni Tiszaújvárosban a Jabilba tesztírásra,de mivel már javában benne volt a koronavírusban , ezèrt a hölgy azt mondta hogy bármi változás lesz a vírus miatt vissza fog hívni vagy ír egy sms-t. Így hát Hajdú Bihar megyèből beutaztam feleslegesen mert nem hívott ès a portás bunkó modon elküldött,azzal hogy a fbra kivolt írva ,de nem mindenkinek van fbja
Stresszes munkakornyezet, rossz szervezeti felepites, munka/maganelet egyensuly nagyon nem kiegyenlitett- rossz arany, munkatarsak tulterheltek, magas fluktuacio.
In Hungary we had to work 12 hours in 3 days rotation but it was not long because the atmosphere was good. Working in the production line is not the best but the higher positions are very good.
Passz nem tudom, nekem nem. Volt jó, stresszes 12ora állás fizikailag megterhelo
Pro érvek
Nincs
Kontra érvek
Nincs
A munkámat nagyon szerettem. De sokszor kellet elmondani dolgokat hogy végre megkapjuk azt amivel a legjobb munkát tudjuk elvégezni. Sajnos az emberek mindig cserélődtek.
12 órás munka Kis közösségben általánosan jó csapat hangulat A család központúság csak látszat Elvárásokhoz képest kevés fizetés.
A munkabért időben utalják, de nem a megfelelő összeget. Az ebédszünetek csak a sorban állasra elegek. A vezetők emberszámba sem veszik a dolgozókat, arrogánsak, nem hallgatják meg a problémáidat. Inkább leszámoltatnak bármilyen indok nélkül, minthogy foglalkozniuk kelljen a papírmunkával egy esetleges "könnyített munka" szóba jövetele után. Egyáltalán nem család barát. Előrelépési lehetőség csak akkor, ha a vezetőség kiskedvence vagy. Dobálják az embereket egyik workcell- bol a másikba, neked mint dolgozónak nincs választási lehetőséged mész vagy kirúgnak. Munkaviszony megszüntetésénél nem szólnak, egyszerűen nem enged be a kártya. Jót sajnos nem tudok mondani, csak rossz tapasztalataim voltak.
Pro érvek
Tiszta környezet
Kontra érvek
rövid szünetek, alacsony bérezés
Tipikus multi. Amíg lehet kifacsarnak, majd amint kicsit kiég az ember, eldobják, bármit is tett le addig az asztalra.
Szociális és PR, illetve szakmai szempontok szerint tekintve, a cég jól szervezett, biztonsági szempontoknak megfeleltethető, környezettudatos, orvosi ellátottsága szerteágazó, naprakész, sportolási lehetőségekkel, meleg étkeztetéssel, külön buszjáratokkal faliújsággal, belső pályázatokkal, véradással, gyermekek megsegítésével, erdőtakarítással és még sokféle hozzájárulással tevékenykedik széleskörűen. Ugyanakkor jellemző az egyik kézzel ad, a másik kézzel elvesz politika. Az embertelen bánásmód, a szünetek irracionálisan kritikus betartatása, az erőviszonyokkal és a pozíciókkal való visszaélés, a betegségek nem figyelembe vétele, túlhajszolás, kötelező jellegű túltúlóráztatás szankciókkal megtűzdelve, a nem reális teljesítmény elvárások, és értékelések, az igazságtalanul nagy bér, bánásmód és lehetőségbeli különbségek, az etikátlan és törvényileg összeférhetetlenül nagy számban történő elbocsátások, az összefonódások, párkapcsolati pozíciókkal való visszaélések, a látszatkörnyezet tudatosság és a cég részéről való biztonsági irányelvekkel, ünnepnapokkal való visszaélések. A bérek idejében érkeznek, de hogy mit, kinek és milyen valóságalappal számolnak el, az sok esetben vitatható.
Pro érvek
Jól felépített, komfortos munkakörnyezet
Kontra érvek
Összeegyeztethetetlen elvárások, rossz munkamorál
A túlórát elvárják, ki nem fizetik, de ha lecsúsztatod, akkor rossz szemmel néznek rád. Előrelépés csak akkor, ha te vagy a főnök kedvence. Juttatás semmi, ami van, azt is folyamatosan leépítik. Nagy a fluktuáció, nem véletlenül. A vezetőség nem figyel az alkalmazottak mondanivalójára.
Pro érvek
ebédlő elmegy
Kontra érvek
inkompetens vezetés
Kulturált munkakörnyezet, elfogadható bérezés. Előrelépési lehetőség.
Én nagyon szerettem a régi munkatársakkal dolgozni.
Pro érvek
tiszta, klímás környezet
Kontra érvek
nincs természetes fény
Nem családbarát munkahely! Ünnepnapokon is gyakram műszakot szerveznek rendszeresen! Egynapos ünnepeken este 22 órától ! A 3 vagy 4 napos hosszúhétvégét sem kapnuk meg soha! Az ünnepi melót nem 300% os bért kapunk hanem ingyen egységes vacsorát !
Pro érvek
Tisztaság klimatizált környezet
Kontra érvek
Nem családbarát főleg az ünnepi műszakok miatt!
- Előrelépési lehetőség - Képzési lehetőségek - Fiatalos csapat - Magas munkahelyi stressz pozíciótól függően - Kihívások
Pro érvek
Jó csapat
Kontra érvek
Nem versenyképes juttatási csomag