Munkavállalói értékelés – Jabil Inc

Jolvolt

2020, július 16.
Laza munka, nem fárasztó, könnyen kezelhető munkák
Pro érvek
eszt nemtudom
Kontra érvek
nem értem
2020, október 7.
összeszerelő (Volt alkalmazott) - Tiszaújváros
2020.09.28.-a kőrül jelentkeztem a Jabilba az Adecco nevű fejvadász cégen keresztül 8 órás munka időbe. Elmentem a teszt írásra ezen megfelelve a gyakorlati teszt szintén sikerült. Megtörtént a szerződés megkötése ,majd elmentem a kijelölt napon a munkavédelmi oktatásra és a nap végén lett volna egy vizsga a tanult anyagból A vizsga előtt egy órával bejelentik, hogy nem tudnak minket foglalkoztatni 8 órában csak 12-ben ,persze sokan nem vállaltuk, mert nem így egyeztünk meg nem erről szól a szerződés. Majd másnap szóltak hogy tudom e vállalni a 12 órás műszakot, mondom igen mivel nincs más lehetőség .Erre pihenőnapot írnak következő napra is!!!!!!!Na ekkor lett elegem és du. rá telefonáltam az illető hölgyre, mert nem voltak egész nap képesek tájékoztatni, hogy hogyan tovább. Erre jött a válasz ,hogy 12 órában se tudnak foglalkoztatni, de miiiiiééééérrtt???????????????????
Nem értem és nem tudom mire megy ki a játék. Itt élek Tiszaújvárosban 23 éve és nem tudok elhelyezkedni az életem nagy részét Miskolcra járva be dolgozni éltem le......

Senkinek nem ajánlom a Jabil, naponta vesznek fel több tucat embert évente több százat és küldik el őket a francba és senki nem tesz semmit se a kormány se a munkaügyi hivatal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pro érvek
talán tiszta munkahely
Kontra érvek
emberek kihasználása
2020, szeptember 30.
operátor (Volt alkalmazott) - Tiszaújváros
Lélekölő, monoton munka. Nincs betanulási idő, azonnal tudnod kell mindent elsőre, különben leordibálnak ha lassú vagy. A főnökök egymással is minősíthetetlenül viselkednek. 20 másodpercre sem ülhetsz le, mert egyből beszólnak érte. Beszélgetni kiváltságos dolog. Telefon nézegetést felejtsd el. A főnöknek nincs semmi tekintélye,mert nem tudott venni a piacon a 8 osztálya mellé. Elvárás hogyha 8 órában dolgozol akkor is maradj 12-őt. Ha szóvá teszed repülsz! Nincs időd semmire mindig futnod kell a buszhoz, hogy elérd. Az öltöző rohadt messze van a gyártó helytől. A régi dolgozók 80% kiváltságos helyzetben van és ezt éreztetik is veled. Tartom magam a 3 évvel ezelőtti álláspontomhoz : ezt a munkát egy majom is eltudná végezni, mert az is letud nyomni egyszerre két gombot. Gyümölcs nap volt. Banánt adtak. Zöldet. Mert a sárgát a fejeseknek tartogatták. Ha kötélből vannak az idegeid és képes vagy robotként dolgozni akkor ott a helyed. Ha nem akkor felejtsd el!
Pro érvek
ha nincs más
Kontra érvek
rövid szünetek, bunkó, arrogáns főnökök
2020, szeptember 18.
Kulcs-operátor (Volt alkalmazott) - Tiszaújváros
Hét évet dolgoztam ott, eleinte szerettem. Aztán beraktak a lehajtósabb helyre. Túlórát elvárták, ha akartad, ha nem. Mellékesen 3 túlóránál kezdődött az, hogy nem csak kajára meg számlára tudtam a fizetésem elkölteni. A közvetlen főnökséggel nem volt gond. Előre lépési lehetőség, ha bírod a hajtást, egyszerűen nincs, ha alkalmas vagy a kiszemelt pozícióra akkor se. Szinte folyamatosan vizsgáztatnak, általában 2 havonta valamiből. A fővezetőség a vírus beköszöntével sokat sumákolt, az emberekkel már csak levélben kommunikált. Mikor közöltem, hogy leszámolok, bunkók voltak velem. Az utolsó másfél évben, már csak a közvetlen vezetők embersége, és a megismert barátok miatt maradtam. A kaja pénz nuku, a éttermes árakhoz képest, és ráadásnak sokszor ehetetlen. Aki nem akar rövid távon fizikálisan tönkre tenni, annak nem ajánlom.Öt éven belül, a sori mezei dolgozók egészsége már megsínyli, tapasztalatból mondom.
Pro érvek
Emberséges közvetlen vezető, ha szerencséd van.
Kontra érvek
Fölösleges inkorrekt vezetőségi kommunikáció, folyamatos kötelező túlórák, ehhez képest kevés bér.