Munkavállalói értékelés – Jabil Inc

Bizonyos területen, bizonyos embereknek pingpong asztal is van.

2019, szeptember 27.
Szociális és PR, illetve szakmai szempontok szerint tekintve, a cég jól szervezett, biztonsági szempontoknak megfeleltethető, környezettudatos, orvosi ellátottsága szerteágazó, naprakész, sportolási lehetőségekkel, meleg étkeztetéssel, külön buszjáratokkal faliújsággal, belső pályázatokkal, véradással, gyermekek megsegítésével, erdőtakarítással és még sokféle hozzájárulással tevékenykedik széleskörűen. Ugyanakkor jellemző az egyik kézzel ad, a másik kézzel elvesz politika. Az embertelen bánásmód, a szünetek irracionálisan kritikus betartatása, az erőviszonyokkal és a pozíciókkal való visszaélés, a betegségek nem figyelembe vétele, túlhajszolás, kötelező jellegű túltúlóráztatás szankciókkal megtűzdelve, a nem reális teljesítmény elvárások, és értékelések, az igazságtalanul nagy bér, bánásmód és lehetőségbeli különbségek, az etikátlan és törvényileg összeférhetetlenül nagy számban történő elbocsátások, az összefonódások, párkapcsolati pozíciókkal való visszaélések, a látszatkörnyezet tudatosság és a cég részéről való biztonsági irányelvekkel, ünnepnapokkal való visszaélések. A bérek idejében érkeznek, de hogy mit, kinek és milyen valóságalappal számolnak el, az sok esetben vitatható.
Pro érvek
Jól felépített, komfortos munkakörnyezet
Kontra érvek
Összeegyeztethetetlen elvárások, rossz munkamorál
2020, november 9.
Prozess- und Industrieingenieur (Volt alkalmazott) - Tiszaújváros
Szakmailag segített fejlődnöm, bár foylamatosan akadályozva voltam a szakmaiatlan vezetők által. Az emberi , kollegális, vezető beosztott kapcsolatok pocsékak a cégnél. A vezetőség soha semmilyen negatív döntésének a következményéért nem vállatas felelősséget, inkább mondvacsinált bűnbakokat keresve súlyos retórziót gyakoroltak rajtuk.
Pro érvek
Meleg étkezés nagyon jóóó, sportolási lehetőségek melyeketa cég támogat.
Kontra érvek
Stressz, Rosszindulat, Szakmaiatlanság
2020, október 7.
összeszerelő (Volt alkalmazott) - Tiszaújváros
2020.09.28.-a kőrül jelentkeztem a Jabilba az Adecco nevű fejvadász cégen keresztül 8 órás munka időbe. Elmentem a teszt írásra ezen megfelelve a gyakorlati teszt szintén sikerült. Megtörtént a szerződés megkötése ,majd elmentem a kijelölt napon a munkavédelmi oktatásra és a nap végén lett volna egy vizsga a tanult anyagból A vizsga előtt egy órával bejelentik, hogy nem tudnak minket foglalkoztatni 8 órában csak 12-ben ,persze sokan nem vállaltuk, mert nem így egyeztünk meg nem erről szól a szerződés. Majd másnap szóltak hogy tudom e vállalni a 12 órás műszakot, mondom igen mivel nincs más lehetőség .Erre pihenőnapot írnak következő napra is!!!!!!!Na ekkor lett elegem és du. rá telefonáltam az illető hölgyre, mert nem voltak egész nap képesek tájékoztatni, hogy hogyan tovább. Erre jött a válasz ,hogy 12 órában se tudnak foglalkoztatni, de miiiiiééééérrtt???????????????????Nem értem és nem tudom mire megy ki a játék. Itt élek Tiszaújvárosban 23 éve és nem tudok elhelyezkedni az életem nagy részét Miskolcra járva be dolgozni éltem le......Senkinek nem ajánlom a Jabil, naponta vesznek fel több tucat embert évente több százat és küldik el őket a francba és senki nem tesz semmit se a kormány se a munkaügyi hivatal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pro érvek
talán tiszta munkahely
Kontra érvek
emberek kihasználása
2020, szeptember 30.
operátor (Volt alkalmazott) - Tiszaújváros
Lélekölő, monoton munka. Nincs betanulási idő, azonnal tudnod kell mindent elsőre, különben leordibálnak ha lassú vagy. A főnökök egymással is minősíthetetlenül viselkednek. 20 másodpercre sem ülhetsz le, mert egyből beszólnak érte. Beszélgetni kiváltságos dolog. Telefon nézegetést felejtsd el. A főnöknek nincs semmi tekintélye,mert nem tudott venni a piacon a 8 osztálya mellé. Elvárás hogyha 8 órában dolgozol akkor is maradj 12-őt. Ha szóvá teszed repülsz! Nincs időd semmire mindig futnod kell a buszhoz, hogy elérd. Az öltöző rohadt messze van a gyártó helytől. A régi dolgozók 80% kiváltságos helyzetben van és ezt éreztetik is veled. Tartom magam a 3 évvel ezelőtti álláspontomhoz : ezt a munkát egy majom is eltudná végezni, mert az is letud nyomni egyszerre két gombot. Gyümölcs nap volt. Banánt adtak. Zöldet. Mert a sárgát a fejeseknek tartogatták. Ha kötélből vannak az idegeid és képes vagy robotként dolgozni akkor ott a helyed. Ha nem akkor felejtsd el!
Pro érvek
ha nincs más
Kontra érvek
rövid szünetek, bunkó, arrogáns főnökök