Jabil Inc

Jabil Inc Alkalmazotti bírálat

3,7Munka és magánélet egyensúlya

Rendezés:

HasznosságÉrtékelésDátum
74 értékelést találtunk a keresésnek megfelelőenMind a(z) 3 284 értékelés megtekintése

fiatalos

Kiemelt Indeed-értékelés

Az Indeed által kiválasztott leghasznosabb értékelés
nem rossz hely csak sok a kétszínű és hazudós ember

Pro érvek

friss ételek és üditős automaták

Kontra érvek

rövid szünet, maszk, kétszínűség

Maga a pokol

A főnökség szerintem az általános iskolát sem végezte el. Nagyképű, követelőző, kétszínű bagázs.

Pro érvek

Biztos van

Kontra érvek

Abból több van

nem ajánlom senkinek

Szemét mocsok hely hozzá nem értő erőszakos vezetéssel, akik mindent, amit az intézkedéseikkel eltolnak, rákennek a dolgozókra. A következményeket is a dolgozók viselik leépítés, kötelező túlóra stb. formájában.Tíz éve még százak álltak a kapu előtt, hogy bejöhessenek, ma már szinte senki, és ennek nem a munkaerőhiány az oka, hanem az, hogy senki nem akar mát itt dolgozni. Az emberek jönnek-mennek, csak a vezetés nem változik. Ugyanazok a szemét hozzá nem értő arcok sok éve. A jó dolgozókat nem becsülik meg: kihasználják, agyondolgoztatják, bérük sokszor az újakét sem éri el. Olyan munkákat végeztetnek el velük, amiért több pénz járna, de nem kapják meg, mert papíron alacsonyabb pozícióban vannak. Például egy gépkezelő, ha tud minőségellenőrködni és el tudja végezni a csoportvezető munkáját, megcsináltatják vele azokat is, gépkezelői bérért. Egyedül dolgozik három helyett, miközben a másik kettő bérét megspórolják rajta, a fizetése az újakét sem éri el, akik semmit nem tudnak, és persze az év végi bónuszokból is rendszerint kimarad, mert az a "jól értékelt" haveroknak van fenntartva, akik semmit nem csinálnak, csak szüneten lógnak egész nap, valamint táppénzen egész évben. Másik kedvelt lehúzás a munkanapáthelyezés túlóra helyett, így nem elég, hogy alacsony a béred, de még a túlórapótlékot is megspórolják rajtad, miközben megy a faliújságon a villogás, hogy hány milliárdos a cég nyeresége.

Pro érvek

semmi

Kontra érvek

minden

Remek munkahely

Maga a cég már 20 éve jelen van a városban, sok-sok ember megfordult már itt. Vannak jó és sajnos rossz jellemzések is róla. Sokan még most sem mernek ott dolgozni "félve" hogy megismétlődik a 2010-2011 körüli leépítés. Azóta nagyon sokat változott a cég és biztos alapokra épít.Én 2015-től vagyok jelen ott és eddigi legjobb munkahelyem. Végig jártam a ranglétrát a gyártósori operátortól egészen műszakvezetői szintig.Aki azt állítja nincsen előre lépési lehetőség az téved!Az emberekkel van a probléma nem a céggel. Felvesznek a toborzáson 30 embert abból 25 leszámol 1 hét múlva mert megijednek a munkától, kérdezem én akkor minek jelentkeznek??Folyamatos a fejlődési lehetőség és nagyon sokat lehet tanulni. A vezetőség az utóbbi időben sokat változott pozitív irányba és a járvány alatt is megtett mindent a cég hogy megvédje dolgozóit. Az már más dolog hogy az emberek itt is hanyagok és felelőtlenek, mert nem vagy nem szabályosan hordják a maszkokat.Tiszta, rendezett, folyamatosan fejlődő környezet várja a dolgozókat. Ugyan lenne még hová fejlődni, de alapvetően csak ajánlani tudom a céget. A belső pályázatoknak köszönhetően könnyű a pozició váltás is.

Pro érvek

Fejlődési lehetőség, cafeteria, kedvezmények a dolgozói kártyával, szép tiszta környezet, barátságos munkatársak

Kontra érvek

Az étkezőben sajnos hosszú a várakozás amikor ki szeretnéd kérni az ételt, de ez is amiatt van mert az emberek nem tartják be a szünetrendet

Produktív és kellemetlen, stresszes munkahely, nagyon sok odanem illő és hozzá nem értő dolgozóval.

Szakmailag segített fejlődnöm, bár foylamatosan akadályozva voltam a szakmaiatlan vezetők által. Az emberi , kollegális, vezető beosztott kapcsolatok pocsékak a cégnél. A vezetőség soha semmilyen negatív döntésének a következményéért nem vállatas felelősséget, inkább mondvacsinált bűnbakokat keresve súlyos retórziót gyakoroltak rajtuk.

Pro érvek

Meleg étkezés nagyon jóóó, sportolási lehetőségek melyeketa cég támogat.

Kontra érvek

Stressz, Rosszindulat, Szakmaiatlanság

Nem ajánlom senkinek esetleg annak aki tud helyezkedni és vannak kapcsolatai!!!!

2020.09.28.-a kőrül jelentkeztem a Jabilba az Adecco nevű fejvadász cégen keresztül 8 órás munka időbe. Elmentem a teszt írásra ezen megfelelve a gyakorlati teszt szintén sikerült. Megtörtént a szerződés megkötése ,majd elmentem a kijelölt napon a munkavédelmi oktatásra és a nap végén lett volna egy vizsga a tanult anyagból A vizsga előtt egy órával bejelentik, hogy nem tudnak minket foglalkoztatni 8 órában csak 12-ben ,persze sokan nem vállaltuk, mert nem így egyeztünk meg nem erről szól a szerződés. Majd másnap szóltak hogy tudom e vállalni a 12 órás műszakot, mondom igen mivel nincs más lehetőség .Erre pihenőnapot írnak következő napra is!!!!!!!Na ekkor lett elegem és du. rá telefonáltam az illető hölgyre, mert nem voltak egész nap képesek tájékoztatni, hogy hogyan tovább. Erre jött a válasz ,hogy 12 órában se tudnak foglalkoztatni, de miiiiiééééérrtt???????????????????Nem értem és nem tudom mire megy ki a játék. Itt élek Tiszaújvárosban 23 éve és nem tudok elhelyezkedni az életem nagy részét Miskolcra járva be dolgozni éltem le......Senkinek nem ajánlom a Jabil, naponta vesznek fel több tucat embert évente több százat és küldik el őket a francba és senki nem tesz semmit se a kormány se a munkaügyi hivatal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pro érvek

talán tiszta munkahely

Kontra érvek

emberek kihasználása

A majomnak jár a banán

Lélekölő, monoton munka. Nincs betanulási idő, azonnal tudnod kell mindent elsőre, különben leordibálnak ha lassú vagy. A főnökök egymással is minősíthetetlenül viselkednek. 20 másodpercre sem ülhetsz le, mert egyből beszólnak érte. Beszélgetni kiváltságos dolog. Telefon nézegetést felejtsd el. A főnöknek nincs semmi tekintélye,mert nem tudott venni a piacon a 8 osztálya mellé. Elvárás hogyha 8 órában dolgozol akkor is maradj 12-őt. Ha szóvá teszed repülsz! Nincs időd semmire mindig futnod kell a buszhoz, hogy elérd. Az öltöző rohadt messze van a gyártó helytől. A régi dolgozók 80% kiváltságos helyzetben van és ezt éreztetik is veled. Tartom magam a 3 évvel ezelőtti álláspontomhoz : ezt a munkát egy majom is eltudná végezni, mert az is letud nyomni egyszerre két gombot. Gyümölcs nap volt. Banánt adtak. Zöldet. Mert a sárgát a fejeseknek tartogatták. Ha kötélből vannak az idegeid és képes vagy robotként dolgozni akkor ott a helyed. Ha nem akkor felejtsd el!

Pro érvek

ha nincs más

Kontra érvek

rövid szünetek, bunkó, arrogáns főnökök

Ha rájönnek, hogy tudsz hajtani, kidolgoztatják a beledet is.

Hét évet dolgoztam ott, eleinte szerettem. Aztán beraktak a lehajtósabb helyre. Túlórát elvárták, ha akartad, ha nem. Mellékesen 3 túlóránál kezdődött az, hogy nem csak kajára meg számlára tudtam a fizetésem elkölteni. A közvetlen főnökséggel nem volt gond. Előre lépési lehetőség, ha bírod a hajtást, egyszerűen nincs, ha alkalmas vagy a kiszemelt pozícióra akkor se. Szinte folyamatosan vizsgáztatnak, általában 2 havonta valamiből. A fővezetőség a vírus beköszöntével sokat sumákolt, az emberekkel már csak levélben kommunikált. Mikor közöltem, hogy leszámolok, bunkók voltak velem. Az utolsó másfél évben, már csak a közvetlen vezetők embersége, és a megismert barátok miatt maradtam. A kaja pénz nuku, a éttermes árakhoz képest, és ráadásnak sokszor ehetetlen. Aki nem akar rövid távon fizikálisan tönkre tenni, annak nem ajánlom.Öt éven belül, a sori mezei dolgozók egészsége már megsínyli, tapasztalatból mondom.

Pro érvek

Emberséges közvetlen vezető, ha szerencséd van.

Kontra érvek

Fölösleges inkorrekt vezetőségi kommunikáció, folyamatos kötelező túlórák, ehhez képest kevés bér.

Imádtam munkámat bármikor szívesen dolgoznak ismèt a jabilba.

Szuper együtmüködő ,stabil megèrtő.Dolgozóival megfelelő bánásmód.Teljesen jó csak jót tudok mondani.❤️

Pro érvek

2019

Kontra érvek

2020

Jolvolt

Laza munka, nem fárasztó, könnyen kezelhető munkák

Pro érvek

eszt nemtudom

Kontra érvek

nem értem

Sokszor magas darabszám elvárások

Sokszor magas darabszám elvárások, de jó teljesítmény mellett bónusz szünetek, felsőbb vezetésről nincs véleményem, de műszakvezetés segítőkész

Produktív és kellemes

3 star / Produktív és kellemes / innovatív / folyamatosan fejlődő

Bunkó portás ès állás kiközvetítő

Az állás kiközvetítős hölgy felhívott hogy megkell jelenni Tiszaújvárosban a Jabilba tesztírásra,de mivel már javában benne volt a koronavírusban , ezèrt a hölgy azt mondta hogy bármi változás lesz a vírus miatt vissza fog hívni vagy ír egy sms-t. Így hát Hajdú Bihar megyèből beutaztam feleslegesen mert nem hívott ès a portás bunkó modon elküldött,azzal hogy a fbra kivolt írva ,de nem mindenkinek van fbja

Good experiement

- quality check of manufactured parts - entering results into the program - identification of errors and their elimination - reporting on results NOt bad

Na

Stresszes munkakornyezet, rossz szervezeti felepites, munka/maganelet egyensuly nagyon nem kiegyenlitett- rossz arany, munkatarsak tulterheltek, magas fluktuacio.

Good Company

In Hungary we had to work 12 hours in 3 days rotation but it was not long because the atmosphere was good. Working in the production line is not the best but the higher positions are very good.

Nem jo

Passz nem tudom, nekem nem. Volt jó, stresszes 12ora állás fizikailag megterhelo

Pro érvek

Nincs

Kontra érvek

Nincs

Nem a legjobb. A

A munkámat nagyon szerettem. De sokszor kellet elmondani dolgokat hogy végre megkapjuk azt amivel a legjobb munkát tudjuk elvégezni. Sajnos az emberek mindig cserélődtek.

Excelent.

Loc de munca stabil, cultura multinationala, stil American.

stresszes, feszitett tempó, kötelező túlürák

12 órás munka Kis közösségben általánosan jó csapat hangulat A család központúság csak látszat Elvárásokhoz képest kevés fizetés.

Embertelen bánásmód, erkölcstelen vezetők, stb.

A munkabért időben utalják, de nem a megfelelő összeget. Az ebédszünetek csak a sorban állasra elegek. A vezetők emberszámba sem veszik a dolgozókat, arrogánsak, nem hallgatják meg a problémáidat. Inkább leszámoltatnak bármilyen indok nélkül, minthogy foglalkozniuk kelljen a papírmunkával egy esetleges "könnyített munka" szóba jövetele után. Egyáltalán nem család barát. Előrelépési lehetőség csak akkor, ha a vezetőség kiskedvence vagy. Dobálják az embereket egyik workcell- bol a másikba, neked mint dolgozónak nincs választási lehetőséged mész vagy kirúgnak. Munkaviszony megszüntetésénél nem szólnak, egyszerűen nem enged be a kártya. Jót sajnos nem tudok mondani, csak rossz tapasztalataim voltak.

Pro érvek

Tiszta környezet

Kontra érvek

rövid szünetek, alacsony bérezés

Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Jabil Inc? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.Kérdésem van

Munka/magánélet egyensúlya: 3,7/5 csillag
Bérezés/juttatások: 3,7/5 csillag