InterContinental Hotels Group
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

InterContinental Hotels Group cég munkavállalói értékelései a Assistant Front Office Manager állásra itt: Miami, FL

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 3 179 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Hospitality and Operations in Hospitality can get really challenging. I loved operations, I loved helping people and finding solutions. Working long hours in hospitality should not come as a surprise. Operations is a fast pace environemnt and it is for poeple who love what they do, and I did. Management has somewhat been supportive in regards to compensation.. Being left solo to make my own decisions has really developed me to be the person I am today in terms of running the operations and also leading the team . Most enjoyable part of the job was that I get to meet new people every single day.
Pro érvek
Networking
Kontra érvek
lack of Pay, Compensation
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
A good place to start an amazing path to a career in hospitality. I had the pleasure to worked with guest going to Cuba,cruises and conferences and even guest missing there flights.
Pro érvek
Free parking, nice cafeteria
little training, no growth opportunity
Korábbi munkáltató értékelése