IKEA-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: Osztályvezető

Osztályvezető2 értékelés
Mind a(z) 8 127 értékelés megtekintése
Ez az első munkahelyem, de itt már több munkakörben is dolgoztam. Rengeteget tanultam a kollégáktól, mind szakmai, mind magánéleti szempontból. A cég kultúrája szerintem az egyik legjobb. Nagyon jó a légkör ami segíti a mindennapi munkát.
A szűk vezetőség a pozíciójukra alkalmatlan emberekből áll, ami az utánpótlását cégen belülről kinevelni akaró rendszer hibája. A menedzsment tagjai (alkalmatlanságukból adódóan) gyakran az abszurditásig terrorizálják az alacsonyabb beosztásban lévő alkalmazottakat, és azokat léptetik elő, akikkel jóban vannak és akik engedelmesek. A nyilvánosan, munkatársak előtt történő megszégyenítés is gyakran előfordul.

Az étel, amit a dolgozóknak adnak - a közhiedelemmel ellentétben - rossz minőségű és egészségtelen.

A juttatások nagyon gyengék. Nincs rendszeres éves bónusz, csak ha az adott áruház elér bizonyos célszámokat. Ezek a célszámok két számjegyű növekedési célokat takarnak, melyeket természetesen nem sikerül elérni. 13. havi bér egyáltalán nincs.

Work-life balance nincs, és ezáltal a magánélet is megszűnik létezni.

A középvezetők irreális túlterheltsége és felelősségük mértéke nem köszön vissza a fizetésekben.

A fizetések minden területen az országos átlag alatt vannak.

A felsoroltak egy átlagos, magyar vezetőségű cégnél nem volnának meglepőek, de mélységes csalódás, hogy egy önmagát jó munkahelyként pozícionáló vállalat a valóságban ennyire messze áll a kifelé mutatott arcától.
Pro érvek
Jól mutat a cv-n. Amúgy semmi.
Kontra érvek
Lásd az írást