Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

IKEA cég munkavállalói értékelései a Front End Associate állásra itt: Charlotte, NC

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 8 260 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
On a typical day I wrung up customers purchases and kept registers clean. I learned how to deal with people and customer service skills. The most enjoyable part of my job was the %15 discount! The hardest part of the job was dealing with crowds when we were short staffed.
Pro érvek
Employee discount
Kontra érvek
Hours were inconsistent
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
You just check customers out at the cashier line. I usually worked weekends so it was very busy. I would have to describe to the customer how to locate furniture throughout the store. The hardest part of the job was leaving on time due to long lines and customers coming into your closed line.
Korábbi munkáltató értékelése