Munkavállalói értékelés – IKEA

Great entry level job

2020, szeptember 27.
Ikea is really good about actually paying people somewhat decently. I worked in food services and even though it got hectic and wasn’t where I wanted to be forever the management was great
Pro érvek
Good entry-level pay
Kontra érvek
Short break
2020, augusztus 20.
Targoncás (Volt alkalmazott) - Budaörs
3 havonta lecserélte az új munkatársakat az államilag igénybe vehető adókedvezmény kihasználására. Ehhez eszközök voltunk.
2020, július 4.
kereskedelmi ügyintéző (Jelenlegi alkalmazott) - Budapest
A munka általánosan jó, a lehetőségekhez képes átlagosan kulturált munka környezet (bár egy-két pozíció esetében sajnos embertelen), alapvetően normális munkatársak. Maga az IKEA szellemisége kiváló, de ez sajnos az alapító, Kamprad halála óta csak egy üres felszínes pr máz, ami leginkább csak a vásárlóknak szól. Egész EU szinten a legalacsonyabb bérek Magyarországon, ha ezen a vezető változtatni akar akkor őt is inkább kirúgjak. (Pl. most menesztették a Soroksári áruház vezetőjét, több év nemzetközi tapasztalattal, szinte folyamatos 110% bevétel teljesítménnyel, regionális elsőséggel, mert többször szóvá tette, hogy miért keresünk ilyen kereset) Nagy a fluktuáció, van, hogy már a felvétel során komplett csapatok állnak fel... Kasszások, kereskedelmi és ügyfélszolgálati dolgozók, raktárosok mocskosul keveset keresnek, az átlag a front területeken műszak pótlékkal (!) nettó 180-200e. Irodában persze több, és műszak sincs. Ha a szakszervezetet, vagy bármilyen érdekérvényesítést szóbahozol már másnap nem kell jönnöd dolgozni.
Pro érvek
van munkaruha, munkavédelmi felszerelés, kantin tűrhető árakkal.
Kontra érvek
fizetés az éhbér szintjén pont ezért a kollegák fáradtak, elkeseredettek frusztráltak
2020, június 18.
mindenes (Volt alkalmazott) - Budapest
nem ajánlom senkinek túl terhelnek és ok nélkül szinte minden ért le csesznek a semi ért