Munkavállalói értékelés – IKEA

Fun place to work

2017, november 15.
Nice fun place to work cool christmas party and company gift at the end of the year. Crazy on the weekends, hours changed too much never were consisted and couldn't depend on check to be constant.
2020, augusztus 20.
Targoncás (Volt alkalmazott) - Budaörs
3 havonta lecserélte az új munkatársakat az államilag igénybe vehető adókedvezmény kihasználására. Ehhez eszközök voltunk.
2020, július 4.
kereskedelmi ügyintéző (Jelenlegi alkalmazott) - Budapest
A munka általánosan jó, a lehetőségekhez képes átlagosan kulturált munka környezet (bár egy-két pozíció esetében sajnos embertelen), alapvetően normális munkatársak. Maga az IKEA szellemisége kiváló, de ez sajnos az alapító, Kamprad halála óta csak egy üres felszínes pr máz, ami leginkább csak a vásárlóknak szól. Egész EU szinten a legalacsonyabb bérek Magyarországon, ha ezen a vezető változtatni akar akkor őt is inkább kirúgjak. (Pl. most menesztették a Soroksári áruház vezetőjét, több év nemzetközi tapasztalattal, szinte folyamatos 110% bevétel teljesítménnyel, regionális elsőséggel, mert többször szóvá tette, hogy miért keresünk ilyen kereset) Nagy a fluktuáció, van, hogy már a felvétel során komplett csapatok állnak fel... Kasszások, kereskedelmi és ügyfélszolgálati dolgozók, raktárosok mocskosul keveset keresnek, az átlag a front területeken műszak pótlékkal (!) nettó 180-200e. Irodában persze több, és műszak sincs. Ha a szakszervezetet, vagy bármilyen érdekérvényesítést szóbahozol már másnap nem kell jönnöd dolgozni.
Pro érvek
van munkaruha, munkavédelmi felszerelés, kantin tűrhető árakkal.
Kontra érvek
fizetés az éhbér szintjén pont ezért a kollegák fáradtak, elkeseredettek frusztráltak
2020, június 18.
mindenes (Volt alkalmazott) - Budapest
nem ajánlom senkinek túl terhelnek és ok nélkül szinte minden ért le csesznek a semi ért