Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Google cég munkavállalói értékelései a Fulfillment Associate állásra itt: New York, NY

Munkakör megnevezése
Fulfillment Associate3 értékelés
Munkavégzés helye
New York, NY3 értékelés
3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 3 628 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Contract Worker
The stigma of being a contract worker at Google is very apparent. The overall atmosphere contains a lot of superiority complex. People there are very stuck up.
Hasznos volt ez az értékelés?
1,0
Vezetőség
Toxic Start Up
Google Express was a startup - one month after relocating for my dream job, I was told that Google Express might be enduring layoffs. The next year was the worst layoff experience of my professional career. All of my resentment stems from the layoff of Google Express and the staffing agency that they hired and not of Google itself.
4,0
Vezetőség
Fast paced work place giving employee freedom to create and implement operational procedures
I was a part of a hardworking fulfillment team that was responsible for creating and implementation of operational changes to help streamline our supply chain. A typical day also consisted of monitoring all stores and operators to make sure each of our customers orders was fulfillment correctly and on time.
Pro érvek
Free lunch, casual dress, creative freedom for problem solving, great co workers
Kontra érvek
Lack of professional training
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Google? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
4,3
3 628 értékelés alapján
5
2 028
4
983
3
434
2
107
1
76
Értékelések kategória szerint
4,2
Munka/magánélet egyensúlya
4,1
3,6
3,9
Vezetőség
4,2
Céges kultúra