Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Google-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: Content Strategist

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 3 795 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Can't say anything negative. It's truly a place that cares about their employees and fostering meaningful relationships. Plus, there are plenty of opportunities for growth.
Pro érvek
Free lunches
Kontra érvek
Long hours
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
Google will use you up and suck you dry and then dump your bum out on the street. The pace is frantic. You are expected to work all the time. If you hate your team there are tons of places where you can go to work alone and get away from them. The wholw concept of Leaning In is a crock. The free food is really good. The hardest part of the job was being a cog in a wheel. Not a good place for an independent thinker. You must work inside the box at Google.
Pro érvek
free food
awful mgmt
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
További Google-értékelések megtekintése