Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Google-alkalmazotti értékelés itt: Scottsdale, AZ

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Scottsdale, AZ3 értékelés
3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 3 641 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Productive and laidback
The environment as the title says is a direct correlation to what it's like being an account executive, you had your book of business to maintain every quarter and made sure you hit your pitches and action rate, which was easier said than done, they gave you the qualified training you needed to help assist your clients easier, in return if they understand what they're doing, they spend more which brings more revenue to your company and your pocket. Free food was a great incentive, along with 401K options and pay. There was not a strict work environment as long as you did your daily duties and showed progress.
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Great environment, all the bewst tools and technologies
What can I say about Google rthat hasn't already been repeated ad-infinitum on the web? They are a fantastic company with their eye on all the future has to bring.
Pro érvek
On campus, there are 25 restaurants that provide free breakfast, lunch and dinner
Kontra érvek
I worked from Phoenix, didn't get the campus perks
4,0
Vezetőség
Fun Restaurant Experience
Provided quality service to guests of the restaurant to ensure company goals and customer satisfaction
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Google? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
4,3
3 641 értékelés alapján
5
2 035
4
986
3
435
2
109
1
76
Értékelések kategória szerint
4,2
Munka/magánélet egyensúlya
4,1
3,6
3,9
Vezetőség
4,2
Céges kultúra