A(z) Flex – Vezetőség értékelései

Mind a(z) 5 190 értékelés megtekintése
Általában a szükséges idő fele vagy negyede áll rendelkezésre egy probléma igényes megoldására. Napi 2-3 embernek elegendő feladatot kell elvégezni. Mivel gyorsabban keletkeznek a teendők, mit ahogyan el lehet végezni ézért a nap végén mindig több feladatod lesz, mint, amikor bejöttél reggel. A folyamatos tűzoltások jellemzőek és hiába vagy tisztában, hogy a problémákat, hogyan lehetne megelőzni egyszerüen nincs rá kapacitásod. Tisztelet a kivételnek, de a vezetőd simán elhiteti veled, hogy a haverod és évekig tök jól elvagytok aztán hirtelen figyelmeztetés és indoklás nélkül kicsap. A folyamatos külső látogatások kifejezetten stresszesek, mert ilyenkor úgy kell tűnnie, hogy minden nagyon szép és jó, pedig pont az ellenkezője. Ha nem tudsz minden perccel elszámolni, akkor nagy bajban vagy, sőtt, ha el tudsz, néha akkor is! Szerettem itt dolgozni, mert eredményorientált vagyok és imádtam problémákat megoldani. Dícséretet csak mértékkel kapsz, pedig nekik nem kerül semmibe. Az emberek összetartanak és barátságosak a vezetők pedig tipikus multis figurák, akik nem alszanak rosszul, ha néhány embert el kell küldeni!
Pro érvek
Barátságos kollégák, kellemes légkör
Kontra érvek
irreális teljesítmény elvárások, álszent vezetők
Közeg nem jó ,stresszes hely a darabszám a lényeg.
Nem helyes a pihenő idők levonása a termelésben egy mellékhelyég van kb.200főre,gyenge a vezetés hozzáállása nem néz a szemedbe hanem úgy üzengetnek a túlórák nem ki fizetése a fizetett ünnep nem fizetése
Pro érvek
Három honap
Kontra érvek
Egy év
A FLEX imidzse teljes mértékben a minőségre épül. Ez elméletben nagyon jól hangzik, viszont egy globális cégről beszélünk ahol fontos a mennyiség a vevők rendszeres kiszolgálásához. Saját tapasztalatom az hogy a vezetőség rendszeresen kihasználja az emberek erőforrásait annak érdekében hogy ez a mennyiség létrejöjjön. A munkakörnyezet éppen ezért nagyon toxikus.
Nagyon versengő műszakok, sőt sorok. Hajtják a dolgozókat a teljesítményért, számukra a mennyiség fontosabb mint a minőség. Természetesen oda figyelnek a minőségre is mert tesztelik a termékeket, ugyan akkor nagyon hajtják a dolgozókat a mennyiség miatt.
Teljesen alkalmatlan, középvezetés. Millió ukrán. Folyamatos 4 műszak.
Műszak kezdés előt 5percel átveszem a műszakot.Sorvezető mondja megy,kí-hova megy,mit csinál.Meg van az elosztás.Beállítom a számítógépet,a MUNKAUTASÍTÁST elolvasom és elkezdek dolgozni.Mindent leellenőrzök az előttem levő műszak munkáját is!Ha híbát találok röktön jelzem a sorvezetőnek,vagy ő megcsináljavagy karbantartót hív az adott géphez.Közben elérkezik az ennivalószünet ami 20percből áll.Ebbe a 20percbe belekell, hogy férjen a vécézés,meg aki dohányzik a dohányzás is,és a kávézás is.Ugyhogy nagyon kell ígyekezni hogy az ídőböl kineszadjak!Mindig azonkértem a JÓ ISTENT,a gépem csak elneromoljon!!Mert egy borzalom volt a karbantartókat kíhívni.Az az igazság hogy kevés JÓ SZAKEMBERvan aFLEXTRONICSBA!!!Közben elérkezett a második szünet ami 10percből ált.Lassan befejeződik a műszak de elötte összetakarítunk magunk útán./Ez egy tipikus munkanap./Sokat tanultam a számítógépről,illetve az emberektől is.-VEZETŐSÉG nem korrekt,mivel létszámleépítés volt én pedig szabadságomat töltöttem,mikor jött a telefon az elküldésemről és akkor közölte velem munkaadóm a job.kft/ez egy közvetítő cég aFlexnél/,hogy felmondtak,illetve kiléptettek,hogy intézzem a papírjaimat./De ő is nagyon csodálkozott rajtam,mível még 10nap szabadságom volt,és táppénzre sem jártam,és soha nem késtem el,a szünetidőmet mindig, a munkautasításokat mindig figyelembe vettem.Ezért mondom a VEZETŐSÉG NEM KORREKT-mivel ők mondták hogy menjek el szabadságra mivel van még 10 nap szabadságom azt ki kell venni, mert ha nem, akkor őket fogják megbüntetni!!!Sajnos, a vezetőkről,sok jot nem tudok mondani!Nagyon befolyásolhatóak.Ennek - több...
Pro érvek
nincs ingyenes ebéd!!!
Kontra érvek
Én ígyekeztem betartani a szüneteket.Egészségügyi dolgaimat pedig nem ott rendesztem le.
Great place to work, with meaningfull chances for advancement true merit. I learned lot about factory production, special requirement's, management and quality systems.
Pro érvek
Flexible worktime
Kontra érvek
Saturday work
the job was good, I had opportunities to learn new things and gain new skills, but the salary wasn't enough for a decent living. The management was all incompetent for the role
A munkakörnyezet olyan mint minden gyárban, viszong a folyamatoknál vannak olyan részek amik nem éppen egyszerűek. (egy diagnoszta vagy 100 külön hibával is összefuthat, de ettől függetlenül a kvótája irreálisan nagy) Példának okáért a gyárban a diagnosztizálás (hiba megkeresése) Illetve maga a szerelés két külön poszt, így külön ember végzi. Természetesen ez nem egy IKEA polcokat szerelő cég, evidens lenne hogy egy szerelő meg tudja határozni a hibát, illetve maga a diagnoszta is a hiba megkeresésénél már eleve a szerelést is végezhetné, 2 külön folyamat fölöslegesen. A vezetőség kontakt 0, előrelépés nincs, gyakran fut bele az ember olyan vezetőségbe ami nem kompetens magával a szervízeléssel kapcsolatosan,így nincsnek tisztában a folyamatok gyakorlati nehézségeivel sem idejével. Ettől függetlenül nem jellemző a 4 műszakos rend, a fizetés elégséges feletti picivel, viszont arra a munkakörre amien dolgoztam nem javasolnám a vállalkozást.
Ált. 10 órát folyamatosan a számítógép előtt eltölteni hosszú távon nehéz volt számomra, ugyanakkor a sok és változatos feladat miatt a munkaidő gyorsan eltelt, Tetszett a megoldás orientált hozzáállás, amit ott sikerült fejlesztenem. A vezetőségnek olykor irreális elvárásai voltak, sok jelentést feleslegesnek éreztem - "a kevesebb több" szemléletet sok mindenben hiányoltam. Családbarátnak nem igazán volt nevezhető, Szabadságra menni és ügyeket intézni e munka mellett nagy kihívás volt.
Pro érvek
viszonylag jó fizetés
Kontra érvek
blokkolási rendszer
- vagy nyugis, vagy nagyon stresszes munkanap - mit tanultam: hogy legyek vevőorientált, munkapriorizálást, határidők szoros betartását és betartatását, csapatjátékot és önálló munkavégézést - vezetőség: rendben van alapjában véve - ami nehéz: a stressz, a magánélet rovására végzett munka - legélvezetesebb: stabilitás, nincs monotónia
Pro érvek
cafeteria
Kontra érvek
nincs túlóradíj, ha rugalmas beosztásban vagy
A három műszakos munkarendet nehezen toleráltam. A fizetés is nagyon alacsony volt, gyakorlatilag minimálbért kaptunk és a juttatások jó részét elvették, pedig amúgy sem volt sok. A legtöbb felettesemmel jó kapcsolatom volt, munkatársaimmal szintén.
Pro érvek
ingyenes nyári táborozás az unokámnak
Kontra érvek
állandó bizonytalanság, alacsony fizetés
Minden nap ugyan olyan volt, nem nagyon tanultunk új dolgokat. Vezetőség lenéző volt és nem túl barátságos. Könnyű volt a munka de nem volt túl élvezetesebb.
Pro érvek
nincs
Kontra érvek
rövid szünet
Remek környezet, társaság, vezetőség, munka körülmények,tiszta légkondicionált helységek.
Nagyok az elvárások, sormunka, ha nincs meg a darabszám ugrik minden juttatás
Változatos munka.Jó munkaköri légkör.Jó vezetőség.Elfogadható fizetés.
Pro érvek
Ingyenes buszjárat
Jó munkahelyi légkör.megértő vezetőség Barátságos,segítőkész munkatársak
Pro érvek
Ingyenes buszjárat
nem ajánlom gyártásban dolgozó embereknek,a betanitás gyenge,segítő készség minimális,vezetők hozzáállása irreális,kevés visszajelzés és visszacsatolás a problémákról
Pro érvek
ebédlö van
Kontra érvek
rövid szünetek
én megtanultam , kezelni , a számitógépes vezérlésü ,maró gépet, avezetőség türelmess volt a tanulási időszak alat, a kolegákal jó volt a mikatársi viszony
stresszes munkahely,nagy felelősség,kiszámíthatatlan munkabeosztás,rövid és kevés szünet,monoton
Pro érvek
étterem
Kontra érvek
rövid szünetek rugalmatlanság