Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

FedEx cég munkavállalói értékelései a Handler állásra itt: Lubbock, TX

Munkakör megnevezése
Handler2 értékelés
Munkavégzés helye
Lubbock, TX2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 321 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
A typical day includes loading and unloading large containers off of plains and trucks, unloading/loading packages that are frequently 50 lbs or more, operating heavy machinery on an airport ramp around airplanes. The hours of operation are hard to keep from 4 am until whenever the days work is done that morning and then a split on Saturdays where you have to return at 4:45 pm for a second shift. Inconsistent hours make for difficulty in making plans and a steady sleep schedule.
Pro érvek
great benefits
Kontra érvek
short/no breaks during work hours, inconsistent hours.
Hasznos volt ez az értékelés?
4,0
Vezetőség
Worked a.m shift 4-8 a.m had spare time for school and second job. Worked with alot of good people.
Pro érvek
good benefits. free time for second job or school.
managers are not that great. work early mornings, late nights and weekends.
Korábbi munkáltató értékelése