Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

FedEx-alkalmazotti értékelés itt: Spirit Lake, IA

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Spirit Lake, IA2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 337 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
I've been with the company for a few months at this point and I have enjoyed every day working so far. The management are easy to speak to and are willing to help with any questions or concerns one might have about the job.
Hasznos volt ez az értékelés?
2,0
Vezetőség
FedEx demands alot of your time and energy, which is why I would not recomend working there if you have a family. FedEx doesn't really seem to care about it's employees' well being or safety; but reather that the job gets done even if you have to drive in a whiteout blizzard.
Pro érvek
pays well
Kontra érvek
your not taken care of but rather used
Korábbi munkáltató értékelése