Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

FedEx-alkalmazotti értékelés itt: Somerville, TX

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 447 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
it was a great place to work. It was not a stressful job. it could not be a fulltime job. Part time was either morning or afternoon job. Learned to unload and load a container, where everything must be tied down so that none of the cargo moves. Workplace had very good camaraderie. help was easy to get. The hardest part of the job was cleaning up.
Pro érvek
There was always a good lunch brought about by manager.
Kontra érvek
There was a girl who kept complaining, and I thought I was complimenting her.
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
I was promised to be trained so that I could be the best at my job. That was a big fat LIE !! All they wanted to do was write you up when you make errors instead of training you the correct way ! ITS A BIG JOKE !
Pro érvek
comfortable pay
bad management
Korábbi munkáltató értékelése