Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

FedEx-alkalmazotti értékelés itt: Royal Tunbridge Wells

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Royal Tunbridge Wells2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 22 564 értékelés megtekintése
1,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
The amount of hours you put in is enough to kill you, they don't care, about breaks stops or anything its go go go from the start. you need 26 hours in the day to work here
Hasznos volt ez az értékelés?
2,0
Vezetőség
work shift starts at 5am on a Monday, due to the fact i walk to work and this takes about 45 minutes, I am up at 3.30am to ensure I am there at the correct time or earlier. I am currently seconded in to the position of operations supervisor, so on a monday morning, i ensure collections for our drivers are printed using our focus system, that they are all able to deliver premium deliveries on time and ensuring they leave the depot with adaquate time. I deal with costings of any extra work drivers do, i.e same day runs to other depots. I answer phone calls and emails in a prompt and proffessional manor, and ensure our staff do this also. I deal with simple quries to a redelivery of a parcel to items being located at the wrong depot and making sure items are upgraded if there has been any problems.
Pro érvek
enjoyable people to work with
Kontra érvek
early hours, being up at 3.30am for a 5 am start
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: FedEx? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
3,9
22 564 értékelés alapján
5
8 296
4
6 920
3
4 624
2
1 424
1
1 300
3,6
Munka/magánélet egyensúlya
3,7
3,6
3,5
Vezetőség
3,7
Céges kultúra