Cognizant Technology Solutions
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Cognizant Technology Solutions-alkalmazotti értékelés itt: Ashburn, VA

Jelenlegi helyed alapján itteni értékeléseket látsz: Ashburn, VA
Nem ezen a helyen keresel?
Válassz másikat
Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Ashburn, VA3 értékelés
3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 13 754 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Positive Outlook
I have been working at Cognizant Technology Solutions full-time (More than 3 years)

Pros

lots of opportunities available in many different fields and locations

Cons

while still working for a company as a cognizant consultant, you are still required to do a bunch of side tasks and shenanigans for cognizant. Luckily if you do a good job the client will treat you very good.

Advice to Management

make the environment more diverse, i know its a company mainly owned by guys from India, but don't forget that the US is a very diverse country and promotes diversity, meaning employing people from different countries
Pro érvek
work life, cullture
Kontra érvek
pay, benefits
Hasznos volt ez az értékelés?
4,0
Vezetőség
Immediate managers need to take a good care of their team members. Good opportunities, greater learning curve and understanding of the nuances of business.
Pro érvek
Good projects and opportunities
Immediate managers need to take a good care of their team members
5,0
Vezetőség
Cognizant provides empowerment, opportunities for growth and excellent exposure
Korábbi munkáltató értékelése