Coca-Cola HBC Italia
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Coca-Cola HBC Italia-alkalmazotti értékelés itt: Budapest

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Budapest1 értékelés
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 234 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
I spent close to 20 years in the food retail and HoReCa FMCG business at Coca-Cola and Heineken companies fulfilled different sales senior positions. I gained deep knowledge about the Hungarian on the go, bakery and fast food business, players, consumer occasion and habits when I was responsible for the Hungarian HoReCa sales, operational marketing at Coca-Cola. Later as National Key-Account Manager I got to know all the local- and international retail- and petrol chains, HoReCa key customers and I managed to build extended and high level relationship with. My result oriented personality, ownership and passionate leadership style led Coca-Cola to the market leader position in every categories that the company competed in and the highest active, ordered customer number ever during my leadership, I achieved double digit growth in sales and revenue and I successfully managed discount level and cost.

Main projects: active selling for buffets, HoReCa program, pay for performance conditional structure, HoReCa loyalty program, route to market strategy, food and beverage program )

My learnings: situational leadership, coaching and motivation, performance management ( Drotter modell ), negotiation, strategical thinking , financial awareness, business planning procedure
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Coca-Cola HBC Italia? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
4,1
234 értékelés alapján
5
101
4
79
3
38
2
9
1
7
3,7
Munka/magánélet egyensúlya
3,8
3,7
3,6
Vezetőség
3,9
Céges kultúra
Coca-Cola HBC Italia - értékelések munkakör szerint
Coca-Cola HBC Italia - értékelések munkavégzés helye szerint