Chick-fil-A
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Chick-fil-A cég munkavállalói értékelései a Prep Cook állásra itt: Fargo, ND

Munkakör megnevezése
Prep Cook1 értékelés
Munkavégzés helye
Fargo, ND1 értékelés
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 16 892 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Was fun to begin with, but was hired as part time but very rarely scheduled less than 30 hours per week. Was normally stressed due to under or overstaffing at the wrong times. I learned how to deal with customers and make food. The management was flexible with certain people but not with others. The culture seemed genuinely friendly, but at times it was cliquish. The hardest part of the job was honestly being constantly on my feet, never getting a chance to relax and even on breaks helping guests at times. My favorite part of my job was just my coworkers, otherwise it was hard to enjoy work because of constant stressors.
Pro érvek
Free drinks, one free meal per break, paychecks
Kontra érvek
Often don't receive second break, only one thirty minute break, no set schedules
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése