Chick-fil-A
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Chick-fil-A cég munkavállalói értékelései a Front End Associate állásra itt: Sparks, NV

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 16 916 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
a typical day at work consists of packing bags for the drive-through and serving customers with a smile. I learned how it is important to smile at everyone and how to serve people while also making a connection with them. Managment is amazing the owner is so sweet and kind she is hands-on at the job and not afraid to jump in and help front of house as is her husband with the back of house. the hardest part of the job is getting drink proportions right with sodas and milkshakes and sometimes when it gets busy it is hard to keep up with orders. the most enjoyable part of the job for me was the team they were all so helpful and kind to one another we are like one big family.
Pro érvek
employee discount
Kontra érvek
fast paced and stressful at times
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése