Chick-fil-A
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Chick-fil-A cég munkavállalói értékelései a Front End Associate állásra itt: Lutz, FL

Munkakör megnevezése
Front End Associate2 értékelés
Munkavégzés helye
Lutz, FL2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 16 688 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
I loved working at chick fil a, and the only reason I left was cause of the pay. It was not the worst pay, but I needed more income. The people at chick fil a are great to work with, and you’ll meet so many more friends along the way. Having Sunday’s off is a plus in the job market, and you’ll always have hours even if you’re only able to work 3 days a week.
Pro érvek
Good team, good work environment, great hours
Kontra érvek
Pay
Hasznos volt ez az értékelés?
4,0
Vezetőség
Very fast paced environment that is accompanied with a lot of stress when it comes to providing secondary service to customers and providing food in under 5 minutes. Management is very well trained and are very professional while also being outgoing and fun to be around.
Pro érvek
Free meals for breaks
Have to be outside, stressful
Korábbi munkáltató értékelése