Chick-fil-A
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Chick-fil-A cég munkavállalói értékelései a Customer Service Associate / Cashier állásra itt: Alexandria, LA

Munkakör megnevezése
Customer Service Associate / Cashier2 értékelés
Munkavégzés helye
Alexandria, LA2 értékelés
Értékelések kategória szerint
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 16 892 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Serving customers and guest become a part of your everyday life.I enjoyed all of it , from handling money to helping with the trucks. If I could do it all over I would.
Pro érvek
free food, tips, they believe in being a family even if it means sticking together
Kontra érvek
short breaks
Hasznos volt ez az értékelés?
4,0
Vezetőség
A typical day at Chic-Fil-A would sometimes be fun and sometimes hectic. I learned how to use the cash register and how to work well around others and to organize parties . The manager there had things in order. My co-workers were always happy , and always satisfied customers. There wasn't anything hard about the job , it was more fun then difficult. The most enjoyable part of the job was making our customers happy.
Korábbi munkáltató értékelése