Chick-fil-A
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Chick-fil-A cég munkavállalói értékelései a Back of House Team Member állásra itt: Lutz, FL

Munkakör megnevezése
Back of House Team Member1 értékelés
Munkavégzés helye
Lutz, FL1 értékelés
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 15 996 értékelés megtekintése
3,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Could be better
A typical day at Chick-Fil-A for me starts at 5am usually. Everybody's usually mellow and relaxed to start the day. As the day goes on more and more employees tempers start rising and stress levels are usually going through the roof by lunch time. By the end of my shift I feel exhausted and highly motivated to get out.

I learned not all hard work goes noticed. I learned that there is zero chance for promotion at my Chick-Fil-A. I learned that everybody that has any type of power is hypocritical.

Management is probably the best thing there. I get along with management very well and they trust in me to get certain tasks done that most workers wouldn't be able to accomplish well.

Like most jobs the Chick-Fil-A vibe is up and down, but i do have those miserable days more than i have those decent days.

The hardest part of the job is most definitely staying cool, calm, and collected. Whether if its a shift leader, customer, or an operator somebody is always going to push your buttons.

The most enjoyable part of the job is the people I have made friendships with.
Kontra érvek
no discounts, extremely short breaks, no advancement
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Chick-fil-A? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
4,0
15 996 értékelés alapján
5
7 108
4
4 701
3
2 654
2
832
1
701
Értékelések kategória szerint
3,8
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,6
3,6
Vezetőség
4,0
Céges kultúra