Chick-fil-A
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Chick-fil-A-alkalmazotti értékelés itt: Rialto, CA

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Rialto, CA3 értékelés
Értékelések kategória szerint
3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 16 297 értékelés megtekintése
4,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Really good but management was a bit rude depending on people. Many quit within first week. It sucked sometimes feeling overworked but at the end of the day it’s a job.
Pro érvek
Discount lunch
Kontra érvek
Overwork
Hasznos volt ez az értékelés?
2,0
Vezetőség
Management is not organized. There are a couple of good leaders there, the rest are people who hold a tittle and do what their told. There’s no compassion, empathy, motivation, or room for growth if you’re at the bottom level. You just help numbers run. You can get a promotion, however it’s not based on your work ethic and commitment. It’s based off a piece of paper you can cheat your way through to give you a promotion. Even then, the whole process can take months to finish.
3,0
Vezetőség
The people you work with become your best friends and that's a good thing because some of the stuff is very draining at times to deal with. You can have a good and bad day at the same time very often
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Chick-fil-A? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
4,0
16 297 értékelés alapján
5
7 224
4
4 784
3
2 701
2
854
1
734
3,8
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,5
3,6
Vezetőség
4,0
Céges kultúra
Chick-fil-A - értékelések munkakör szerint