Chick-fil-A
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Chick-fil-A-alkalmazotti értékelés itt: Fargo, ND

Munkakör megnevezése
Összes
Munkavégzés helye
Fargo, ND3 értékelés
3 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 16 036 értékelés megtekintése
5,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Their management is excellent in a way that I was happy to worked there.
I recommend working there as a first job. The management make sures that their employees are happy and content. It is a safe environment to worked at.
Hasznos volt ez az értékelés?
5,0
Vezetőség
Everyone around me is always encouraging.
I love working at Chick fil A because it’s such a positive environment, which helps me work a lot better. The crew is like a family and I am so blessed to be a part of it! I’m forever blessed by my time at Chick Fil A.
Pro érvek
Free break meals
3,0
Vezetőség
High Standards and Busy Days
Was fun to begin with, but was hired as part time but very rarely scheduled less than 30 hours per week. Was normally stressed due to under or overstaffing at the wrong times. I learned how to deal with customers and make food. The management was flexible with certain people but not with others. The culture seemed genuinely friendly, but at times it was cliquish. The hardest part of the job was honestly being constantly on my feet, never getting a chance to relax and even on breaks helping guests at times. My favorite part of my job was just my coworkers, otherwise it was hard to enjoy work because of constant stressors.
Pro érvek
Free drinks, one free meal per break, paychecks
Kontra érvek
Often don't receive second break, only one thirty minute break, no set schedules
Korábbi munkáltató értékelése
Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.
Igényelt profil
Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?
Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Chick-fil-A? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.
Átfogó minősítés
4,0
16 036 értékelés alapján
5
7 127
4
4 710
3
2 659
2
835
1
705
Értékelések kategória szerint
3,8
Munka/magánélet egyensúlya
3,2
3,6
3,6
Vezetőség
4,0
Céges kultúra
Chick-fil-A - értékelések munkakör szerint