Chick-fil-A, Inc.
4,0 az 5 csillagból.
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Chick-fil-A, Inc.-alkalmazotti értékelés itt: North Wales, PA

Cég értékelése
Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye

Értékelések kategória szerint

3,8
Munka és magánélet egyensúlya

Rendezés:

HasznosságÉrtékelésDátum
4 értékelést találtunk a keresésnek megfelelőenMind a(z) 18 434 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra

Ok

Kiemelt Indeed-értékelés

Az Indeed által kiválasztott leghasznosabb értékelés
I liked it a lot in the beginning but I felt like the team fell short of support with me towards the end. The environment was overall great, but I don’t think I’d work there again.
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség

Chick-Fil-A is a great first jon, teaches you discipline and they have amazing customer service.

Chick-Fil-A is a great place to work. For those who are starting their first jon I highly recommended this place. The company has great qualities that 90 % of businesses are lacking. That would be to give their undivided attention to their customers. Chcik-Fi-A has the key to success. Anyone that world for them, will not experience anything otherwise.

Kontra érvek

short breaks, no real longevity, no benefits provided
Vezetőség

Good starter job for teenager

They pay minimum wage and an employee is expected to bounce between cashiering, bagging food, and any other duties. Possibility for advancement based on performance and age.

Pro érvek

50% off food on shift, free uniforms

Short breaks
Vezetőség

To secure a full time,permanent postion in an industry that offer opportunity for growth.

Take necessary steps to meet customers needs and effectively reslove food or service issues.Communicated clearly and positively with co-workers and management.Maintained a neat,well groom appearnace including impeccable personal hygiene, hair restraint and minimal jewelry that met company standrads.Cleaned food preparation areas,cooking surfaces, and utensils.

Pro érvek

short breaks

benefits

Korábbi munkáltató értékelése

Segíts másoknak a tapasztalataid megosztásával.

Szeretnéd megtudni milyen itt dolgozni?

Érdekel, hogy milyenek a munkafeltételek vagy a felvételi folyamat itt: Chick-fil-A, Inc.? Közösségünk szívesen segítségedre lesz.Kérdésem van

Átfogó minősítés

4,0

18 434 értékelés alapján
5
7 915
4
5 311
3
3 172
2
1 077
1
959

3,8Munka/magánélet egyensúlya
3,2Bérezés/juttatások
3,5Munkahelyi biztonság/Előrelépés
3,5Vezetőség
3,9Céges kultúra

Chick-fil-A, Inc. - értékelések munkakör szerint

  • Vállalatok
  • Chick-fil-A, Inc.
  • Alkalmazotti értékelések
  • North Wales, PA