Burger King
Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Burger King cég munkavállalói értékelései a Assistant Manager állásra itt: Ashburn, VA

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 45 285 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Not a lot of good to say about any aspect of Burger King. My time there was long enough to see a lot of situations which would leave many never wanting to return again. From difficult management to dodgy coworkers, uncleanliness and lack of concern for anything but money, working there made me fully realize restaurants are ran by humans, and humans with questionable ethics are capable of not-so-good behavior. From forcing management to run the store during renovations, and letting building dust gather on top of everything (including food) with no proper ventilation, to improperly training their managers in food safety. Many situations that would leave a health inspector with their jaw on the floor. I'd think twice of stepping foot inside another store again, never mind working in one.
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése