Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

BT-alkalmazotti értékelés erre a pozícióra: engineer

Munkakör megnevezése
engineer1 értékelés
Munkavégzés helye
Magyarország1 értékelés
Értékelések kategória szerint
1 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 2 682 értékelés megtekintése
2,0
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
The salary is okay,but:

- no time for private life beside the job

- not enough trainings

- not family friendly (many people left because of it)

- bad management who can't lead a team

- a lot of promises on the interview and many of them are false

- abnormally high turnover (no wonder....)

- no chace to get a higher position,no opportunities

In conclusion:

- only good for fresh graduates who can't get a job somewhere else and need to gather some experience

The company has a reputation as family friendly and one of the best companies to work in, but that is totally false
Pro érvek
salary
Kontra érvek
everything else
Hasznos volt ez az értékelés?
Korábbi munkáltató értékelése