Heti hírek, új álláshirdetések és vélemények

Aramark-alkalmazotti értékelés itt: Lake Jackson, TX

Munkakör megnevezése
Munkavégzés helye
2 értékelést találtunk a keresésnek megfelelően
Mind a(z) 17 659 értékelés megtekintése
Munka és magánélet aránya
Bérezés/juttatások
Munkahelyi biztonság/Előrelépés
Vezetőség
Munkahelyi kultúra
Aramark is a great company to work for! They pay fair and have a lot of different locations that you can work for. It's also one of the most technologically advanced companies I have ever worked for.
Hasznos volt ez az értékelés?
Vezetőség
Aramark would have been a completely different place to work if there were enough employees and management. The fact that the employees have a great amount of care and dedication for the company is really wonderful. However, determination and strong will are defeated by an overwhelming amount of work that can not be accomplished by one person but expected to be. Management is to busy trying to get the work done expected of them, to even notice how the best employees are dwindling in numbers. And the attitudes of the employees have deterred from outstanding to a negative resentment.
Pro érvek
Benefits
Kontra érvek
Over worked
Korábbi munkáltató értékelése